نکات شستشوی لباس بیمار کرونایی

آنچه در این مقاله میخوانید...

نحوه ضد عفونی کردن لباس بیمارنحوه ضد عفونی کردن لباس در بیمارستان ها
نکات شستشوی لباس بیمار کرونایی

نکات شستشوی لباس بیمار کرونایی در صورت رعایت از طرف هر شخصی کمک شایانی به عدم انتشار این ویروس می نماید. لباس بیمار کرونایی به دلیل بیشترین تماس در مدت پوشیده شدن توسط بیمار بایستی تحت شرایط یاد شده زیر ضد عفونی و استریل گردد تا هیچ گونه آلودگی ویروسی بر روی آن باقی نماند.

نحوه ضد عفونی کردن لباس بیمار

نحوه ضد عفونی کردن لباس بیمار

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران نحوه ضد عفونی کردن لباس بیمار را بدین گونه اعلام نموده اند که در هنگام شست و شوی لباس بیمار کرونایی و یا هر البسه دیگری که با وی در ارتباط می باشد بایستی نکات زیر منظور گردد:

  1. در هنگام شروع پروسه حتما از دستکش و ماسک یکبار مصرف استفاده شود.
  2. از تماس دست با صورت، چشم ها و بینی در طی کار جدا خودداری شود.
  3. پنجره ها به منظور ایجاد تهویه مناسب در محل بازگشایی گردد.
  4. در شست و شو از آب داغ و شوینده مناسب در ماشین لباس شویی استفاده گردد و در صورت استفاده از دماهای پایین تر از ماده شیمیایی دمای پایین با غلظت مناسب استفاده گردد.
  5. در شست و شوی ملحفه، روبالشتی، پتو، پرده و دیگر اقلام حتما آب داغ استفاده شود.
  6. در سیستم های خشکشویی (مورد استفاده در بیمارستان ها) حتما از گرم ترین درجه آب استفاده گردد.
  7. هنگام حمل و قراردادن البسه در ماشین از تکان دادن آنها جلوگیری به عمل آوریم.
  8. حتی الامکان لباس ها را بلافاصله پس از درآوردن بشویید وگرنه برای قرار دادن لباس ها درون سبد لباسی حتما از پلاستیک پوشش درون سبد ها استفاده کنید.
  9. تمامی سبد ها و لوازم در ارتباط با البسه بیمار حتما پس از خال شدن با ماده ضد عفونی کننده و یا سفید کننده شسته و گندزدایی گردند.

نکته آخر هم اینکه پس از اتمام کار ابتدا دستکش ها درآورده شده دور انداخته شود و سپس دست ها به طور کامل با آب و صابون ضد عفونی گردد. پس از آن ماسک را درآورده و دور بیندازید و دوباره دست ها را بشویید. برای دور انداختن ماسک و دستکش حتما از کیسه زباله یا پلاستیک دولایه استفاده کنید.

نحوه ضد عفونی کردن لباس در بیمارستان ها

نحوه ضد عفونی کردن لباس در بیمارستان ها

نحوه ضد عفونی کردن لباس در بیمارستان ها در تمامی شرایط تحت پروتکل های خاصی انجام می پذیرد که دقیقا همانند مطالب ذکر شده در بالا است با این تفاوت که تمامی پروسه ها به صورت اتوماتیک و تحت ماشین های مخصوص این کار انجام می شود. در این میان فقط البسه یکبار مصرف شرایط شست و شو را ندارند که این لباس ها پس از جمع آوری تحت شرایط و تدابیر خاص به واحد های زباله سوز با سیستم بسته انتقال می یابند. در تمامی بیمارستان ها اصولا از البسه یکبار مصرف جهت پوشش لباس بیمار کرونایی استفاده می شود تا بیمارستان مجبور به شست و شوی البسه نباشد و فقط روکش های تخت و بالشت و پتوها به سیستم گندزدایی و شستن انتقال یابد. با این حال در هر شرایطی دستور العمل های الزام آوری برای این قبیل اعمال توسط وزارت بهداشت به بیمارستان ها ابلاغ می گردد تا انتقال آلودگی در حداقل ممکن قرار گرفته و شخصی آلوده به ویروس ها و باکتری ها نگردد. در این میان بیمارستان ها می توانند با مراجعه به سایت وزارت بهداشت این دستور العمل ها را به راحتی در اختیار گرفته و در واحد های خود اجرایی نمایند.

مهندس سیامک روحانی

به منظور تماس با مدیر فروش و برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید و از طریق شماره های درج شده در صفحه با ما تماس بگیرید.

مشاوره و فروش

راه های ارتباطی با مدیر فروش:
مهندس سیامک روحانی
mobile icon شماره موبایل: 09190896080
telephone icon شماره ثابت: 02128423890 ( داخلی 1 )
fax icon فکس:
telegram icon کانال تلگرام: sinaradsport@
telegram icon تلگرام مدیر فروش: sinaradsport1@
whatsapp icon واتس اپ: کلیک کنید
instagram icon اینستاگرام: sinaradsport
twitter icon توئیتر: sinaradsport
aparat icon آپارات: sinaradsport
email icon پست الکترونیکی: sinaradsport@gmail.com
address icon آدرس کارخانه: کرج – جاده قزلحصار – شماره 107
address icon آدرس دفتر: تهران- کامرانیه جنوبی – کوچه پرستو
0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.