ویژگی گان جراحی یکبار مصرف

آنچه در این مقاله میخوانید...

الگوی گان جراحیگان جراحی ضد آب
ویژگی گان جراحی یکبار مصرف

ویژگی گان جراحی یکبار مصرف بسته به موارد استفاده آن در شرایط خاص و حتی مشابه متفاوت می باشد و استفاده از گان جراحی با ویژگی گان جراحی پزشک جراح برای یک بیمار یا پرستار کاری بیهوده و بعضا باعث اتلاف سرمایه مالی واحد برای خرید گان های با قیمت های بالا به سبب کاربرد خاص گان در موارد عمومی و بالعکس می گردد.

الگوی گان جراحی

الگوی گان جراحی

الگوی گان جراحی بسیار ساده بوده و با تغییرات اندکی در لایه های حفاظتی آن فقط دچار تفاوت می باشد. هر گان جراحی با ویژگی گان جراحی نوع دیگر تفاوتی در موارد زیر را دارا می باشد:

  • قابلیت عبور هوا
  • مقاومت در مقابل نفوذ مایعات
  • راحتی مصرف کننده

که تمامی این سه مورد بسته به لایه های حفاظتی بکار رفته در تولید و دوخت آن متغیر می باشد.

با این حال اصل الگوی دوختی آن یک استاندارد ثابت بوده و توسط اکثر واحد های تولیدی برای عدم ایجاد اختلال در روند کاری مراعات می گردد.

یک الگوی معمول از گان جراحی از قطعات برش خورده زیر درون پارچه پایه در فرآیند تولید تبعیت می کند:

  • برش قسمت جلویی یک تکه
  • برش قسمت پشتی دو تکه
  • کمربند

از دیگر موارد اضافی بند های محکم کننده ناحیه گردن و سر آستین های کشی در گان جراح عمومی می باشد. همچنین در ناحیه سینه و سر آستین های گان اقدام به دوخت پارچه های دیگری با خواص متفاوت نفوذ پذیری مایعات می نمایند که همگی فقط در گان های پزشک به چشم می خورد و گان بیمار به جهت عدم نیاز به این موارد از همان الگوی ساده تبعیت می کند.

گان جراحی ضد آب

گان جراحی ضد آب

گان جراحی ضد آب یکی از معدود گان های با ویژگی گان جراحی غیر قابل نفوذ نسبت به مایعات می باشد که بیشتر از کاربرد در مراکز درمانی در کشتارگاه های سراسر کشور به جهت جلوگیری از رسیدن ترشحات لاشه کشتار شده به لباس کارگران مورد استفاده قرار می گیرد. این گان در نگاه اول کاملا شبیه برش الگوی گان پزشکی در پلاستیک های معمول با ضخامت های متفاوت می باشد.

شباهت دیگر آن با گان های پزشکی نفوذ پذیری مایعات در آن می باشد که این امر در گان پزشکی با اعمال لایه های متفاونت امکان پذیر است ولی گان های پلاستیکی به دلیل خواص پلاستیک ها این عدم نفوذ را در همان لایه تکی دارا می باشند.

تفاوت فاحش این دو نمونه گان نیز در همین خواص پلاستیک ها نهفته است که به دلیل  نفوذ پذیری پایین مایعات در آن و خواص جنس بکار رفته در تولید تنفس پذیری و قابلیت عبور هوا در این لباس کم بوده و موجب افزایش تعریق بدن و خیس شدن لباس های شخص کارگر می گردد.

به همین سبب استفاده این گان ها در موارد بسیار خاص پزشکی همچون پزشکان واحد های پزشکی قانونی آن هم با تغییر در الگوی تولیدی به عنوان روپوش یا لایه سینه گان های پزشکی متداول است.

مهندس سیامک روحانی

به منظور تماس با مدیر فروش و برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید و از طریق شماره های درج شده در صفحه با ما تماس بگیرید.

مشاوره و فروش

راه های ارتباطی با مدیر فروش:
مهندس سیامک روحانی
mobile icon شماره موبایل: 09190896080
telephone icon شماره ثابت: 02128423890 ( داخلی 1 )
fax icon فکس:
telegram icon کانال تلگرام: sinaradsport@
telegram icon تلگرام مدیر فروش: sinaradsport1@
whatsapp icon واتس اپ: کلیک کنید
instagram icon اینستاگرام: sinaradsport
twitter icon توئیتر: sinaradsport
aparat icon آپارات: sinaradsport
email icon پست الکترونیکی: sinaradsport@gmail.com
address icon آدرس کارخانه: کرج – جاده قزلحصار – شماره 107
address icon آدرس دفتر: تهران- کامرانیه جنوبی – کوچه پرستو
0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.